Wisconsin 33 | Beaver Dam, WI  920-885-3586

Open Class Crops Vegetables and Fruits Judging Results

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – HYBRID CORN, ANY VAR 2018

1st – MITCHELL PROPST, Juneau, WI

2nd – STEVE PROPST, Beaver Dam, WI

3rd – JEFF GASKA, Beaver Dam, WI

4th – CHRIS STEBNITZ, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – SWEET CORN, ANY VAR 2018

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – BRITTANY FINK, Mayville, WI

3rd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

4th – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – POPCORN, ANY VARIETY 2018

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – SHELLED CORN <101days , 2017

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – FRED MINNIG, Beaver Dam, WI

3rd – JEFF GASKA, Beaver Dam, WI

4th – KEN WENINGER, Rubicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – SHELLED CORN >101 days, 2017

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – KEN WENINGER, Rubicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – HIGH MOISTURE CORN IN ZIPLOC

1st – STEVE BATTERMAN, Mayville, WI

2nd – BRANDON FINK, Mayville, WI

3rd – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

4th – CHRIS STEBNITZ, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – LONGEST EAR OF CORN

1st – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 10 EARS-HUSKED – MOST UNIQUE CORN STALK

1st – JEFF GASKA, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 6 STALKS, 2018 CROP – ANY VARIETY OF DENT CORN

1st – LINDA LYNCH, Reeseville, WI

2nd – CRAIG SCHMIDT, Juneau, WI

3rd – MITCHELL PROPST, Juneau, WI

4th – NATHAN TWARDOKUS, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 6 STALKS, 2018 CROP – CORN FOR SILAGE

1st – NATHAN TWARDOKUS, Mayville, WI

2nd – STEVEN SCHMIDT, Juneau, WI

3rd – CRAIG SCHMIDT, Juneau, WI

4th – STEVE BATTERMAN, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – THRESHED SEED 2018 CROP-1/2 PE – WINTER WHEAT

1st – JEFF GASKA, Beaver Dam, WI

2nd – DEAN TWARDOKUS, Mayville, WI

3rd – BRANDON FINK, Mayville, WI

4th – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – THRESHED SEED 2018 CROP-1/2 PE – OATS, ANY VARIETY

1st – TOM BUNKOSKE, Horicon, WI

2nd – BRANDON FINK, Mayville, WI

3rd – DEAN TWARDOKUS, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – THRESHED SEED 2018 CROP-1/2 PE – SOYBEANS (Previous years crop)

1st – STEVE PROPST, Beaver Dam, WI

2nd – MITCHELL PROPST, Juneau, WI

3rd – JACOB RAKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – GRAIN SHEAVES, 2018 CROP – OATS

1st – BRANDON FINK, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – GRAIN SHEAVES, 2018 CROP – WHEAT

1st – CHRIS STEBNITZ, Reeseville, WI

2nd – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

3rd – JULIE ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – SHEAVES, 2018 CROP – SOYBEANS,MAT GRP 1.6 OR BELOW

1st – DENNIS STENSAAS, Burnett, WI

2nd – STEVE PROPST, Beaver Dam, WI

3rd – KEN WENINGER, Rubicon, WI

4th – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – SHEAVES, 2018 CROP – SOYBEANS MAT GRP 1.7 OR ABOVE

1st – CRAIG SCHMIDT, Juneau, WI

2nd – DENNIS STENSAAS, Burnett, WI

3rd – MITCHELL PROPST, Juneau, WI

4th – BOB HANSEN, Burnett, WI

Crops, Vegetables, Fruits – HAY SHEAVES, 2018 CROP – ALFALFA

1st – RON WISKERCHEN, Rubicon, WI

2nd – BRITTANY FINK, Mayville, WI

3rd – STEVE BATTERMAN, Mayville, WI

4th – JACOB NEHLS, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – HAY SHEAVES, 2018 CROP – CLOVER,MED&RED MAMMOTH

1st – JOHN FINK, Mayville, WI

2nd – BOB SCHWANDT, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – HAY SHEAVES, 2018 CROP – REED CANARY GRASS

1st – AMY BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – BOB SCHWANDT, Juneau, WI

3rd – DENNIS PASZEK, Juneau, WI

4th – LINDA LYNCH, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – HAY SHEAVES, 2018 CROP – ANY OTHER GRASS HAY

1st – DENNIS PASZEK, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – BALED SLICES2-4″THICK,1ST CROP

1st – KEN WENINGER, Rubicon, WI

2nd – LINDA LYNCH, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – BALED SLICES,2-4″THICK 2ND ALF

1st – RON WISKERCHEN, Rubicon, WI

2nd – JOHN FINK, Mayville, WI

3rd – STEVE BATTERMAN, Mayville, WI

4th – BOB SCHWANDT, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – BALED SLICES,2-4″THICK 1ST ANY

1st – DEBORAH KLECKER, Watertown, WI

2nd – LINDA LYNCH, Reeseville, WI

3rd – CHRIS CONLEY, Neosho, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – BALED SLICES,2-4″THICK 2ND ANY

1st – ANN SCHULZ, Mayville, WI

2nd – CHRIS CONLEY, Neosho, WI

3rd – TOM BUNKOSKE, Horicon, WI

4th – LINDA LYNCH, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – HAYLAGE,4QTS.,1STCROP,INZIPLOC

1st – BRANDON FINK, Mayville, WI

2nd – JOHN NEHLS, Juneau, WI

3rd – RON WISKERCHEN, Rubicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – HAYLAGE,4QTS.,2NDCROP IN ZIPLO

1st – JACOB NEHLS, Juneau, WI

2nd – BRANDON FINK, Mayville, WI

3rd – KEN WENINGER, Rubicon, WI

4th – JASON NEHLS, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – OATLAGE,4 QTS., IN ZIPLOC BAG

1st – BOB SCHWANDT, Juneau, WI

2nd – JOHN NEHLS, Juneau, WI

3rd – NANCY RENNHACK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – 2017 CORN SILAGE,4 QTS

1st – JENNIFER SAUER, Waterloo, WI

2nd – JOHN FINK, Mayville, WI

3rd – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

4th – DUANE BRUNN, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – BALEAGE, 4 QTS

1st – CHRIS CONLEY, Neosho, WI

2nd – RON WISKERCHEN, Rubicon, WI

3rd – KEN WENINGER, Rubicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BALED SLICES/ENSILED FORAGE,18 – ANY OTHER ENSILED FORAGE

1st – JOHN FINK, Mayville, WI

2nd – CHRIS CONLEY, Neosho, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – BEANS,STRING,5 IN POD

1st – AMY BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – RON BENNINGER, Reeseville, WI

3rd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

4th – DAWN LOOMIS-VIERCK, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – BEETS,5 BLOOD TURNIP

1st – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

2nd – SCHARLEEN SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – BROCCOLI,3

1st – SCHARLEEN SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

2nd – ROBERT SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

3rd – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

4th – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CABBAGE,2 EARLY

1st – DOROTHY NEHRING, Beaver Dam, WI

2nd – JUDY STEGER, Juneau, WI

3rd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CABBAGE, 2 LATE, MARKET TYPE

1st – DOROTHY NEHRING, Beaver Dam, WI

2nd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CABBAGE, 2 RED

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

2nd – JUDY STEGER, Juneau, WI

3rd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CARROTS, 5 CHANTENAY

1st – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CARROTS, 5 LONG, ORANGE

1st – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

2nd – JULIE ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

3rd – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CARROTS, 5 OXHEART

1st – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CAULIFLOWER,3

1st – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CELERY,3

1st – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CUCUMBER,3 SLICING

1st – BRUCE BOYD, Watertown, WI

2nd – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

3rd – JENNY EDMUNDS, Waupun, WI

4th – RON BENNINGER, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CUCUMBER,3 DILL

1st – LADANA GREBEL, Beaver Dam, WI

2nd – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

3rd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

4th – EILEEN JAEGER, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – CUCUMBER,3 PICKLING

1st – LADANA GREBEL, Beaver Dam, WI

2nd – MARY SCHOPPE, Juneau, WI

3rd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

4th – JEFF SCHMUHL, Fall River, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – EGG PLANT, 2

1st – DOROTHY NEHRING, Beaver Dam, WI

2nd – MICHAEL ROONEY, Juneau, WI

3rd – DARYL KLUG, Waterloo, WI

4th – CHRISTINE KLUG, Waterloo, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – GARLIC, 1 QUART

1st – SCHARLEEN SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

2nd – SUSAN BENTZ, Beaver Dam, WI

3rd – ROBERT SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

4th – TONY BENEVENTI, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – KOHLRABI,3

1st – VICKIE STEITZ, Beaver Dam, WI

2nd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

3rd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – LEEKS 3

1st – MEGAN MOLL, Middleton, WI

2nd – DOROTHY NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – MELON,2 MUSKMELON

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

2nd – MICHAEL ROONEY, Juneau, WI

3rd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – MELON, 2 WATERMELON

1st – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – ONIONS,5 RED

1st – JUDY STEGER, Juneau, WI

2nd – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

3rd – RALPH HARMSEN JR, Waupun, WI

4th – CARRIE TWARDOKUS, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – ONIONS,5 WHITE

1st – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – ONIONS,5 YELLOW

1st – CARRIE TWARDOKUS, Mayville, WI

2nd – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

3rd – JUDY STEGER, Juneau, WI

4th – MARY SCHOPPE, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PARSLEY,1 POTTED, ANY

1st – VICKIE STEITZ, Beaver Dam, WI

2nd – RUTHANNE FEUCHT, Mayville, WI

3rd – JACKIE SCHUSTER, Juneau, WI

4th – HOLLEY SCHWARTZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PEPPERS,3 GREEN,BELL

1st – NANCY MERTZ, Beaver Dam, WI

2nd – AMY BOHL, Beaver Dam, WI

3rd – JEFF SCHMUHL, Fall River, WI

4th – GERT HERMAN, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PEPPERS,3 MILD, NO BELLS

1st – CHRISTINE KLUG, Waterloo, WI

2nd – TONY BENEVENTI, Beaver Dam, WI

3rd – NANCY MERTZ, Beaver Dam, WI

4th – DARYL KLUG, Waterloo, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PEPPERS,3 HOT,NAMED

1st – DARYL KLUG, Waterloo, WI

2nd – AMY BOHL, Beaver Dam, WI

3rd – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

4th – LESLIE ODENWALD, Rubicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PUMPKINS,2 PIE

1st – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

2nd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

3rd – BECKY A FEUCHT, Mayville, WI

4th – MELISSA LITHERLAND, Columbus, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – PUMPKINS,2 YELLOW FIELD

1st – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

2nd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

3rd – MONICA ROSKOPF, Iron Ridge, WI

4th – NATHAN TWARDOKUS, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – RUTABAGAS,3

1st – DOROTHY NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH,2 BUTTERCUP

1st – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

2nd – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

3rd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH,2 BUTTERNUT

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

2nd – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

3rd – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

4th – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH,2 HUBBARD GREEN

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH,2 ZUCCHINI

1st – ASHLEY SCHULTZ, Beaver Dam, WI

2nd – ROBERT SEARVOGEL, Beaver Dam, WI

3rd – JACKIE SCHUSTER, Juneau, WI

4th – SALLY SHOEMAKER, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH,2 TABLE OR ACORN

1st – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

2nd – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

3rd – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

4th – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SQUASH, 2 ANY OTHER,NAMED

1st – MANDI SCHMUHL, Fall River, WI

2nd – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

3rd – RUSSELL TIETZ, Watertown, WI

4th – DAWN LOOMIS-VIERCK, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SUNFLOWERHEADS,2

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

3rd – TYLER ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

4th – JULIE ZUEHLKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – SWISS CHARD,3 PLANTS

1st – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – TOMATOES,5 PRESERVING

1st – HOLLEY SCHWARTZ, Watertown, WI

2nd – MICHAEL ROONEY, Juneau, WI

3rd – DARYL KLUG, Waterloo, WI

4th – CHRISTINE KLUG, Waterloo, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – TOMATOES,5 RED

1st – BETTY LUNDEEN, Columbus, WI

2nd – SUE BRUNN, Beaver Dam, WI

3rd – JEFF SCHMUHL, Fall River, WI

4th – MARK NEHRING, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – TOMATOES,5 ANY VAR.,NAMED

1st – BETTY LUNDEEN, Columbus, WI

2nd – RHONDA SOLDER, Reeseville, WI

3rd – CHRISTINE KLUG, Waterloo, WI

4th – MANDI SCHMUHL, Fall River, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – TOMATOES,5 YELLOW

1st – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

2nd – BONNIE HELLENBRAND, Pardeeville, WI

3rd – JASON LUEDTKE, Beaver Dam, WI

4th – MANDI SCHMUHL, Fall River, WI

Crops, Vegetables, Fruits – 2018 CROP – TOMATOES,5 GREEN

1st – BONNIE HELLENBRAND, Pardeeville, WI

2nd – SUE BRUNN, Beaver Dam, WI

3rd – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

4th – MICHAEL ROONEY, Juneau, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – CARROT, MOST UNIQUE

1st – CRAIG BERNDT, Horicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – POTATO, MOST UNIQUE

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – TOMATO, MOST UNIQUE

1st – HOLLEY SCHWARTZ, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – PUMPKIN, MOST UNIQUE

1st – MICHAEL ZASTROW, Horicon, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – HEAVIEST POTATO

1st – TRENT TWARDOKUS, Mayville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – HEAVIEST TOMATO

1st – NANCY MERTZ, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – UNUSUAL VEGETABLE – ANY OTHER

1st – DEANN GASKA, Columbus, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BEST SHOW – GOURDS,DISPLAYING ENOUGH SPECI

1st – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

2nd – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

3rd – DAVID KEIL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – BEST SHOW – BEST SHOW OF VEGETABLES

1st – SHELLY GROSENICK, Watertown, WI

2nd – DEBORA WESTHUIS, Neosho, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – KENEBEC

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

2nd – BRUCE BOYD, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – NORLAND

1st – BRUCE BOYD, Watertown, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – RED PONTIAC

1st – SALLY SHOEMAKER, Beaver Dam, WI

2nd – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

3rd – MONICA ROSKOPF, Iron Ridge, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – YUKON GOLD

1st – CARRIE TWARDOKUS, Mayville, WI

2nd – BRUCE BOYD, Watertown, WI

3rd – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

4th – MONICA ROSKOPF, Iron Ridge, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – ANY OTHER NAMED – EARLY

1st – CARRIE TWARDOKUS, Mayville, WI

2nd – GARY FRIESE, Waupun, WI

3rd – TRENT TWARDOKUS, Mayville, WI

4th – DAVID KEIL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – POTATOES, One Peck – ANY OTHER NAMED VARIETY LATE

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – COURTLAND

1st – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

2nd – MONICA ROSKOPF, Iron Ridge, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – GREENINGS

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – MCINTOSH

1st – MONICA ROSKOPF, Iron Ridge, WI

2nd – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – RED DELICIOUS

1st – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – HONEY CRISP

1st – CATHIE BOHL, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – ANY OTHER NAMED VAR. OF APPLES

1st – KAREY LUECK, Watertown, WI

2nd – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – PEARS,DODGE CO. GROWN,ANY NAM

1st – GWENN SOLDER, Reeseville, WI

2nd – JEFF GASKA, Beaver Dam, WI

3rd – AMANDA SOLDER, Reeseville, WI

4th – SARA GASKA, Beaver Dam, WI

Crops, Vegetables, Fruits – FRUITS-5 SPECIMENS TO A PLATE – DISPLAY OF APPLES,3 EACH,5 VAR

1st – RHONDA SOLDER, Reeseville, WI

2nd – JOHN GREBEL, Beaver Dam, WI

3rd – MELISSA GREBEL, Beaver Dam, WI

Categories: County FairTags: , , , , , ,

About Fair Assoc

The Dodge County Fair Association is a State of Wisconsin Corporation formed for the purpose of operating a fairgrounds, which is presently located four (4) miles east of the city of Beaver Dam on State Highway 33 on 40 acres of land, which the Corporation owns. The Association is an IRC (Internal Revenue Code) Sec. 501(c)(3) organization. Your tax-deductible contributions are appreciated to maintain buildings and grounds.

Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *